16ZLK470M8X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLK470M8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLK470M8X16.pdf2.16ZLK470M8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLK470M8X16
Varenummer 16ZLK470M8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 160121 pcs Datablad 1.16ZLK470M8X16.pdf2.16ZLK470M8X16.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLK Ripple Current @ Low Frequency 615mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.05A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4057
16ZLK470M8X16-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 59 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose