16ZLK820M10X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLK820M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL
Dataark: 1.16ZLK820M10X16.pdf2.16ZLK820M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLK820M10X16
Varenummer 16ZLK820M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 379655 pcs Datablad 1.16ZLK820M10X16.pdf2.16ZLK820M10X16.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLK Ripple Current @ Low Frequency 765mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.55A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 38 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF