16ZLQ150MEFC5X11
RubyconRubycon
16ZLQ150MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 16ZLQ150MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V T/H
Dataark: 1.16ZLQ150MEFC5X11.pdf2.16ZLQ150MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 16ZLQ150MEFC5X11
Varenummer 16ZLQ150MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 16V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 304952 pcs Datablad 1.16ZLQ150MEFC5X11.pdf2.16ZLQ150MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 16V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie ZLQ Ripple Current @ Low Frequency 200mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 400mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3626
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 210 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose