180MXC1200MEFC35X30
Produkt oversigt
Varenummer: 180MXC1200MEFC35X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP
Dataark: 1.180MXC1200MEFC35X30.pdf2.180MXC1200MEFC35X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 180MXC1200MEFC35X30
Varenummer 180MXC1200MEFC35X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 21089 pcs Datablad 1.180MXC1200MEFC35X30.pdf2.180MXC1200MEFC35X30.pdf
Spændingsvurdering 180V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.6A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.9A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1200µF 180V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1200µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
180MMT
180MMT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 180A 690VAC/500VDC