180MXC1500MEFC35X35
Produkt oversigt
Varenummer: 180MXC1500MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP
Dataark: 1.180MXC1500MEFC35X35.pdf2.180MXC1500MEFC35X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 180MXC1500MEFC35X35
Varenummer 180MXC1500MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 16643 pcs Datablad 1.180MXC1500MEFC35X35.pdf2.180MXC1500MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 180V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.95A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.425A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1500µF 180V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1500µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
180MXC270MEFC20X25
180MXC270MEFC20X25
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 270UF 20% 180V SNAP
På lager: 24792 pcs
Hent: 180MXC270MEFC20X25.pdf
RFQ
180MT
180MT
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CRTRDGE 180A 690VAC/500VDC