200KXW270MEFC16X30
RubyconRubycon
200KXW270MEFC16X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200KXW270MEFC16X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200KXW270MEFC16X30.pdf2.200KXW270MEFC16X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200KXW270MEFC16X30
Varenummer 200KXW270MEFC16X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41114 pcs Datablad 1.200KXW270MEFC16X30.pdf2.200KXW270MEFC16X30.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 870mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.218A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1169
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 270µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF