200KXW390MEFC18X35
RubyconRubycon
200KXW390MEFC18X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200KXW390MEFC18X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200KXW390MEFC18X35.pdf2.200KXW390MEFC18X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200KXW390MEFC18X35
Varenummer 200KXW390MEFC18X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24534 pcs Datablad 1.200KXW390MEFC18X35.pdf2.200KXW390MEFC18X35.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 1.13A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.582A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1172
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 390µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 390µF