200KXW82MEFC10X30
RubyconRubycon
200KXW82MEFC10X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200KXW82MEFC10X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200KXW82MEFC10X30.pdf2.200KXW82MEFC10X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200KXW82MEFC10X30
Varenummer 200KXW82MEFC10X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56082 pcs Datablad 1.200KXW82MEFC10X30.pdf2.200KXW82MEFC10X30.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 400mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-1174 Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose