200LEX18MEFC10X12.5
RubyconRubycon
200LEX18MEFC10X12.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200LEX18MEFC10X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 18UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200LEX18MEFC10X12.5.pdf2.200LEX18MEFC10X12.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200LEX18MEFC10X12.5
Varenummer 200LEX18MEFC10X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 18UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 146723 pcs Datablad 1.200LEX18MEFC10X12.5.pdf2.200LEX18MEFC10X12.5.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie LEX Ripple Current @ Low Frequency 113mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 214mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2707
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.571" (14.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 18µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C kapacitans 18µF