200LLE4.7MEFCT16.3X11
RubyconRubycon
200LLE4.7MEFCT16.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200LLE4.7MEFCT16.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200LLE4.7MEFCT16.3X11.pdf2.200LLE4.7MEFCT16.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200LLE4.7MEFCT16.3X11
Varenummer 200LLE4.7MEFCT16.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 861392 pcs Datablad 1.200LLE4.7MEFCT16.3X11.pdf2.200LLE4.7MEFCT16.3X11.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie LLE Ripple Current @ Low Frequency 49mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 98mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 4.7µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 4.7µF Applikationer General Purpose