200RX3033M10X20
RubyconRubycon
200RX3033M10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200RX3033M10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200RX3033M10X20.pdf2.200RX3033M10X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 200RX3033M10X20
Varenummer 200RX3033M10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 302368 pcs Datablad 1.200RX3033M10X20.pdf2.200RX3033M10X20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie RX30 Ripple Current @ Low Frequency 160mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 320mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1192
Driftstemperatur -25°C ~ 130°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C kapacitans 33µF