200SGV10M8X10.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200SGV10M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V SMD
Dataark: 1.200SGV10M8X10.5.pdf2.200SGV10M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200SGV10M8X10.5
Varenummer 200SGV10M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 402606 pcs Datablad 1.200SGV10M8X10.5.pdf2.200SGV10M8X10.5.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 100mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 150mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4142-2
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.421" (10.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 10µF Applikationer Automotive