200SXC100MEFC20X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200SXC100MEFC20X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 200V SNAP
Dataark: 1.200SXC100MEFC20X20.pdf2.200SXC100MEFC20X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200SXC100MEFC20X20
Varenummer 200SXC100MEFC20X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 200V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12531 pcs Datablad 1.200SXC100MEFC20X20.pdf2.200SXC100MEFC20X20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie SXC Ripple Current @ Low Frequency 470mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 554.6mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose