200TXW560MEFC18X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200TXW560MEFC18X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200TXW560MEFC18X45.pdf2.200TXW560MEFC18X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200TXW560MEFC18X45
Varenummer 200TXW560MEFC18X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27909 pcs Datablad 1.200TXW560MEFC18X45.pdf2.200TXW560MEFC18X45.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 1.77A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.47A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose