200WXA47MEFC16X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200WXA47MEFC16X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200WXA47MEFC16X16.pdf2.200WXA47MEFC16X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200WXA47MEFC16X16
Varenummer 200WXA47MEFC16X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 205685 pcs Datablad 1.200WXA47MEFC16X16.pdf2.200WXA47MEFC16X16.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 375mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer Automotive