200WXA68MEFC16X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 200WXA68MEFC16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.200WXA68MEFC16X20.pdf2.200WXA68MEFC16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 200WXA68MEFC16X20
Varenummer 200WXA68MEFC16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 160402 pcs Datablad 1.200WXA68MEFC16X20.pdf2.200WXA68MEFC16X20.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 355mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF