250CFX22MEFC10X20
RubyconRubycon
250CFX22MEFC10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250CFX22MEFC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250CFX22MEFC10X20.pdf2.250CFX22MEFC10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250CFX22MEFC10X20
Varenummer 250CFX22MEFC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 147066 pcs Datablad 1.250CFX22MEFC10X20.pdf2.250CFX22MEFC10X20.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie CFX Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 500mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2911
250CFX22MEFC10X20-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 22µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 22µF