250CFX47M12.5X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250CFX47M12.5X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.250CFX47M12.5X20.pdf2.250CFX47M12.5X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 250CFX47M12.5X20
Varenummer 250CFX47M12.5X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 272652 pcs Datablad 1.250CFX47M12.5X20.pdf2.250CFX47M12.5X20.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie CFX Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 47µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 47µF