250KXF330MEFCSN30X20
RubyconRubycon
250KXF330MEFCSN30X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250KXF330MEFCSN30X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.250KXF330MEFCSN30X20.pdf2.250KXF330MEFCSN30X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250KXF330MEFCSN30X20
Varenummer 250KXF330MEFCSN30X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32495 pcs Datablad 1.250KXF330MEFCSN30X20.pdf2.250KXF330MEFCSN30X20.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie KXF Ripple Current @ Low Frequency 1.16A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.74A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 250KXF330MEFC30X20
250KXF330MEFCSN30X20-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF