250LEX1.8MEFC6.3X11
RubyconRubycon
250LEX1.8MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 250LEX1.8MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1.8UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250LEX1.8MEFC6.3X11.pdf2.250LEX1.8MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250LEX1.8MEFC6.3X11
Varenummer 250LEX1.8MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1.8UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 243647 pcs Datablad 1.250LEX1.8MEFC6.3X11.pdf2.250LEX1.8MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie LEX Ripple Current @ Low Frequency 33mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-2709 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1.8µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C
kapacitans 1.8µF Applikationer General Purpose