250TXW330MEFC18X40
Produkt oversigt
Varenummer: 250TXW330MEFC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL
Dataark: 1.250TXW330MEFC18X40.pdf2.250TXW330MEFC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250TXW330MEFC18X40
Varenummer 250TXW330MEFC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31546 pcs Datablad 1.250TXW330MEFC18X40.pdf2.250TXW330MEFC18X40.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 1.42A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.98A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose