250TXW39MEFC8X30
Produkt oversigt
Varenummer: 250TXW39MEFC8X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.250TXW39MEFC8X30.pdf2.250TXW39MEFC8X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 250TXW39MEFC8X30
Varenummer 250TXW39MEFC8X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 161179 pcs Datablad 1.250TXW39MEFC8X30.pdf2.250TXW39MEFC8X30.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 370mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 518mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.280" (32.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 39µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 39µF Applikationer General Purpose