25NW73.3MEFC4X7
RubyconRubycon
25NW73.3MEFC4X7 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25NW73.3MEFC4X7
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25NW73.3MEFC4X7.pdf2.25NW73.3MEFC4X7.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25NW73.3MEFC4X7
Varenummer 25NW73.3MEFC4X7 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2042561 pcs Datablad 1.25NW73.3MEFC4X7.pdf2.25NW73.3MEFC4X7.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie NW7 Ripple Current @ Low Frequency 15mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 22.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.059" (1.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3.3µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 3.3µF Applikationer General Purpose