25NXA33MEFC5X11
RubyconRubycon
25NXA33MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25NXA33MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25NXA33MEFC5X11.pdf2.25NXA33MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25NXA33MEFC5X11
Varenummer 25NXA33MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1154463 pcs Datablad 1.25NXA33MEFC5X11.pdf2.25NXA33MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie NXA Ripple Current @ Low Frequency 49mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 73.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
25NW510MEFC6.3X5
25NW510MEFC6.3X5
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
På lager: 791812 pcs
Hent: 25NW510MEFC6.3X5.pdf
RFQ
25NXA22MEFC6.3X11
25NXA22MEFC6.3X11
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM RAD
På lager: 782451 pcs
Hent: 25NXA22MEFC6.3X11.pdf
RFQ
25NZ02
25NZ02
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE CARTRIDGE 25A 400VAC