25PHV100M6.3X8
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25PHV100M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
Dataark: 25PHV100M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25PHV100M6.3X8
Varenummer 25PHV100M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 43142 pcs Datablad 25PHV100M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 25V Type Hybrid
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie PHV
Ripple Current @ Low Frequency 110mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 2.2A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-4295-1
Driftstemperatur -55°C ~ 135°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
Blyafstand - Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 mOhm Detaljeret beskrivelse 100µF 25V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm 2000 Hrs @ 135°C
kapacitans 100µF Applikationer Automotive