25TWL470MEFCCC10X20
Produkt oversigt
Varenummer: 25TWL470MEFCCC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25TWL470MEFCCC10X20.pdf2.25TWL470MEFCCC10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25TWL470MEFCCC10X20
Varenummer 25TWL470MEFCCC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 463754 pcs Datablad 1.25TWL470MEFCCC10X20.pdf2.25TWL470MEFCCC10X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TWL Ripple Current @ Low Frequency 600mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 720mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose