25USC15000MEFCSN22X45
RubyconRubycon
25USC15000MEFCSN22X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25USC15000MEFCSN22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP
Dataark: 1.25USC15000MEFCSN22X45.pdf2.25USC15000MEFCSN22X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25USC15000MEFCSN22X45
Varenummer 25USC15000MEFCSN22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28077 pcs Datablad 1.25USC15000MEFCSN22X45.pdf2.25USC15000MEFCSN22X45.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 4.08A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.692A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2883
25USC15000MEFCSN22X45-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 15000µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 15000µF