25USC22000MEFC30X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25USC22000MEFC30X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Dataark: 1.25USC22000MEFC30X35.pdf2.25USC22000MEFC30X35.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 25USC22000MEFC30X35
Varenummer 25USC22000MEFC30X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 32631 pcs Datablad 1.25USC22000MEFC30X35.pdf2.25USC22000MEFC30X35.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 5.19A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.9685A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22000µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 22000µF Applikationer General Purpose