25VXG5600MEFC22X35
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25VXG5600MEFC22X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP
Dataark: 1.25VXG5600MEFC22X35.pdf2.25VXG5600MEFC22X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25VXG5600MEFC22X35
Varenummer 25VXG5600MEFC22X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 23448 pcs Datablad 1.25VXG5600MEFC22X35.pdf2.25VXG5600MEFC22X35.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 1.77A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.0355A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 5600µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 5600µF Applikationer General Purpose