25ZLH560MEFC8X20
RubyconRubycon
25ZLH560MEFC8X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLH560MEFC8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLH560MEFC8X20.pdf2.25ZLH560MEFC8X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLH560MEFC8X20
Varenummer 25ZLH560MEFC8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 176381 pcs Datablad 1.25ZLH560MEFC8X20.pdf2.25ZLH560MEFC8X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 825mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1876
25ZLH560MEFC8X20-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 29 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 560µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
kapacitans 560µF Applikationer General Purpose