25ZLH560MEFCT78X20
RubyconRubycon
25ZLH560MEFCT78X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLH560MEFCT78X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLH560MEFCT78X20.pdf2.25ZLH560MEFCT78X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25ZLH560MEFCT78X20
Varenummer 25ZLH560MEFCT78X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 476137 pcs Datablad 1.25ZLH560MEFCT78X20.pdf2.25ZLH560MEFCT78X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLH Ripple Current @ Low Frequency 825mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.5A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 29 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF