25ZLQ680MEFC8X20
RubyconRubycon
25ZLQ680MEFC8X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLQ680MEFC8X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 25V T/H
Dataark: 1.25ZLQ680MEFC8X20.pdf2.25ZLQ680MEFC8X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLQ680MEFC8X20
Varenummer 25ZLQ680MEFC8X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 25V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 132610 pcs Datablad 1.25ZLQ680MEFC8X20.pdf2.25ZLQ680MEFC8X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie ZLQ Ripple Current @ Low Frequency 913mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.66A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3646
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 27 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 680µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 680µF Applikationer General Purpose