25ZLS1500MEFC12.5X20
RubyconRubycon
25ZLS1500MEFC12.5X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLS1500MEFC12.5X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLS1500MEFC12.5X20.pdf2.25ZLS1500MEFC12.5X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 25ZLS1500MEFC12.5X20
Varenummer 25ZLS1500MEFC12.5X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 101453 pcs Datablad 1.25ZLS1500MEFC12.5X20.pdf2.25ZLS1500MEFC12.5X20.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZLS Ripple Current @ Low Frequency 1.488A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.48A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2590
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 17 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1500µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 1500µF Applikationer General Purpose