25ZLS2700MEFC12.5X35
RubyconRubycon
25ZLS2700MEFC12.5X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLS2700MEFC12.5X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLS2700MEFC12.5X35.pdf2.25ZLS2700MEFC12.5X35.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25ZLS2700MEFC12.5X35
Varenummer 25ZLS2700MEFC12.5X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 53292 pcs Datablad 1.25ZLS2700MEFC12.5X35.pdf2.25ZLS2700MEFC12.5X35.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie ZLS Ripple Current @ Low Frequency 2.499A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.57A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2593
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 12 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2700µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2700µF Applikationer General Purpose