25ZLS470MEFC10X12.5
RubyconRubycon
25ZLS470MEFC10X12.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 25ZLS470MEFC10X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.25ZLS470MEFC10X12.5.pdf2.25ZLS470MEFC10X12.5.pdf
  • Besked
Specifikationer for 25ZLS470MEFC10X12.5
Varenummer 25ZLS470MEFC10X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 165171 pcs Datablad 1.25ZLS470MEFC10X12.5.pdf2.25ZLS470MEFC10X12.5.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLS Ripple Current @ Low Frequency 682mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.24A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2584
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 45 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
kapacitans 470µF Applikationer General Purpose