35MXG10000MEFCSN25X40
RubyconRubycon
35MXG10000MEFCSN25X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35MXG10000MEFCSN25X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35MXG10000MEFCSN25X40.pdf2.35MXG10000MEFCSN25X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35MXG10000MEFCSN25X40
Varenummer 35MXG10000MEFCSN25X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27460 pcs Datablad 1.35MXG10000MEFCSN25X40.pdf2.35MXG10000MEFCSN25X40.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 3.05A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.5075A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2845
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 10000µF