35MXG10000MEFCSN30X30
RubyconRubycon
35MXG10000MEFCSN30X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35MXG10000MEFCSN30X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
Dataark: 1.35MXG10000MEFCSN30X30.pdf2.35MXG10000MEFCSN30X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35MXG10000MEFCSN30X30
Varenummer 35MXG10000MEFCSN30X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13756 pcs Datablad 1.35MXG10000MEFCSN30X30.pdf2.35MXG10000MEFCSN30X30.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 3.05A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.5075A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-3904
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10000µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 10000µF