35NSKV2.2M4X5.5
RubyconRubycon
35NSKV2.2M4X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35NSKV2.2M4X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35NSKV2.2M4X5.5.pdf2.35NSKV2.2M4X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35NSKV2.2M4X5.5
Varenummer 35NSKV2.2M4X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 726333 pcs Datablad 1.35NSKV2.2M4X5.5.pdf2.35NSKV2.2M4X5.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie NSKV Ripple Current @ Low Frequency 8.4mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.6mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.2µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2.2µF Applikationer General Purpose