35NW510MEFC6.3X5
RubyconRubycon
35NW510MEFC6.3X5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35NW510MEFC6.3X5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35NW510MEFC6.3X5.pdf2.35NW510MEFC6.3X5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35NW510MEFC6.3X5
Varenummer 35NW510MEFC6.3X5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 815381 pcs Datablad 1.35NW510MEFC6.3X5.pdf2.35NW510MEFC6.3X5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie NW5 Ripple Current @ Low Frequency 24mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 36mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose