35PX6800MEFC18X35.5
RubyconRubycon
35PX6800MEFC18X35.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PX6800MEFC18X35.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35PX6800MEFC18X35.5.pdf2.35PX6800MEFC18X35.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PX6800MEFC18X35.5
Varenummer 35PX6800MEFC18X35.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35623 pcs Datablad 1.35PX6800MEFC18X35.5.pdf2.35PX6800MEFC18X35.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 1.92A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.208A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-3996
35PX6800MEFC18X35.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.476" (37.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 6800µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 6800µF