35PZA22M6.3X8
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PZA22M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V T/H
Dataark: 1.35PZA22M6.3X8.pdf2.35PZA22M6.3X8.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35PZA22M6.3X8
Varenummer 35PZA22M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 93685 pcs Datablad 1.35PZA22M6.3X8.pdf2.35PZA22M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 35V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie PZA
Ripple Current @ Low Frequency 45mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 900mA @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.374" (9.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 64 mOhm Detaljeret beskrivelse 22µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 64 mOhm 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22µF Applikationer Automotive