35PZE270M10X9
RubyconRubycon
35PZE270M10X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PZE270M10X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V T/H
Dataark: 35PZE270M10X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PZE270M10X9
Varenummer 35PZE270M10X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45704 pcs Datablad 35PZE270M10X9.pdf
Spændingsvurdering 35V Type Hybrid
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) Serie PZE
Ripple Current @ Low Frequency 125mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 2.5A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 35PZE270M100010X9
35PZE270M100010X9-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.433" (11.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 20 mOhm
Detaljeret beskrivelse 270µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 20 mOhm 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF