35PZA82M8X12.5
RubyconRubycon
35PZA82M8X12.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35PZA82M8X12.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V T/H
Dataark: 1.35PZA82M8X12.5.pdf2.35PZA82M8X12.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35PZA82M8X12.5
Varenummer 35PZA82M8X12.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24142 pcs Datablad 1.35PZA82M8X12.5.pdf2.35PZA82M8X12.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse -
Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) Serie PZA
Ripple Current @ Low Frequency 115mA @ 120Hz Ripple Current @ High Frequency 2.3A @ 100kHz
Vurderinger AEC-Q200 Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2139
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) 27 mOhm
Detaljeret beskrivelse 82µF 35V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 27 mOhm 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF