35RX50220MEFCT810X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35RX50220MEFCT810X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35RX50220MEFCT810X20.pdf2.35RX50220MEFCT810X20.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35RX50220MEFCT810X20
Varenummer 35RX50220MEFCT810X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 215138 pcs Datablad 1.35RX50220MEFCT810X20.pdf2.35RX50220MEFCT810X20.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie RX50 Ripple Current @ Low Frequency 184mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 460mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C
kapacitans 220µF Applikationer Automotive