35SEV220M8X10.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SEV220M8X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SMD CAP
Dataark: 1.35SEV220M8X10.5.pdf2.35SEV220M8X10.5.pdf3.35SEV220M8X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SEV220M8X10.5
Varenummer 35SEV220M8X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SMD CAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie SEV Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 220µF