35SEV4.7M4X5.5
RubyconRubycon
35SEV4.7M4X5.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SEV4.7M4X5.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SEV4.7M4X5.5.pdf2.35SEV4.7M4X5.5.pdf3.35SEV4.7M4X5.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SEV4.7M4X5.5
Varenummer 35SEV4.7M4X5.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 919930 pcs Datablad 1.35SEV4.7M4X5.5.pdf2.35SEV4.7M4X5.5.pdf3.35SEV4.7M4X5.5.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Størrelse / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 18mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 27mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2446-2
35SEV4.7M4X5.5-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.217" (5.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4.7µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 4.7µF