35SJV33M6.3X8
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SJV33M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SJV33M6.3X8.pdf2.35SJV33M6.3X8.pdf3.35SJV33M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
900 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SJV33M6.3X8
Varenummer 35SJV33M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 465513 pcs Datablad 1.35SJV33M6.3X8.pdf2.35SJV33M6.3X8.pdf3.35SJV33M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie SJV Ripple Current @ Low Frequency 57mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 85.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose