35SGV470M16X16.5
RubyconRubycon
35SGV470M16X16.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SGV470M16X16.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SGV470M16X16.5.pdf2.35SGV470M16X16.5.pdf3.35SGV470M16X16.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SGV470M16X16.5
Varenummer 35SGV470M16X16.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 490mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 588mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2453-6
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.669" (17.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF