35SGV330M12.5X16
RubyconRubycon
35SGV330M12.5X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SGV330M12.5X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SGV330M12.5X16.pdf2.35SGV330M12.5X16.pdf3.35SGV330M12.5X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
150 pcs
300 pcs
750 pcs
1050 pcs
3750 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SGV330M12.5X16
Varenummer 35SGV330M12.5X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 460mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 1189-2451-2 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.650" (16.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer Automotive