35SGV220M10X10.5
RubyconRubycon
35SGV220M10X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35SGV220M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Dataark: 1.35SGV220M10X10.5.pdf2.35SGV220M10X10.5.pdf3.35SGV220M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35SGV220M10X10.5
Varenummer 35SGV220M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 450mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 1189-4234-2
35SGV220M10X10.5-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer Automotive